Efterår 2018- Forår 2019 17.09.2018  -  31.07.2019
Vejledning

Forældre- Barn (F/B)
Uge 38-11 mandag kl. 17.00-18.00
 
De yngste fra 0-3 år udfordres her motorisk og på deres sanser 
 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Puslingepiger (PP)

Uge 38-11 Mandag 17.00-18.00

Rytme- og springgymnastik for piger i børnehavealderen

 

 

 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Puslingedrenge (PD)

Uge 38-11 Torsdag kl. 16.45-17-45

 


 
 

 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

0.-2. klasse MIX (0-2)
Uge 38-11 Mandag kl. 16.15-17.30
 
Rytme- og springgymnastik 
 
 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

3.-4.kl. MIX (3-4)

Uge 38-11 Mandag kl 17.45-19.00

Rytme- og springgymnastik 

Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

5.-6. kl MIX (5-6)

Uge 38-11 Torsdag kl. 17.15-18.30

Rytme- og springgymnastik 

Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Rigtige drenge springer (dr3-6)
Lørdag kl. 10.00-12.00 
Træningsdatoer: 29/9, 3/11, 24/11, 15/12, 12/1, 2/2.
 
Springgymnastik for drenge fra 3-6. klasse.
 
NYHED:
Dette hold er for dig som vil lære mere spring, tage på springture ud af huset og have fede lørdage kun for drenge 
 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Teenfitness -13-16 år (13-16)
Motionscenteret uge 38-50 Onsdag kl. 17.00-18.00
 
Træning i motionscenteret med maskiner og frivægte, i samarbejde med Darum Motion.
 
Til TeenFitness - 13-16 år
  • Lærer du at bruge maskiner og vægte korrekt.
  • Arbejder du med forskellige muskelgrupper
  • Får du vejledning til korrekt træning
  • Er der 8 deltager på holdet max.
  • Har du selvfølgelig en uddannet instruktør  
Instruktør: Lukas Linnet
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (0)

7-9. klasse MIX (7-9)
Torsdag kl. 18.00-19.15
 
Rytme og springgymnastik 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Rytmepiger +18 (+18)
Uge 38-11. kl. 19.30-21.00
 
Multisal 19.30-21.00
 
Gymnastikafdelingen er rigtig glade for, at vi i år kan tilbyde gymnastik for rytmiske piger fra 18 år. Mia Gjøl har mange års erfaring og vil på holdet sørge for udfordring og vil på holdet sørge for udfordringer til alle. 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (2)

Muntre damer (MoDam)

Uge 38-11 kl. 20.00-21.00

Multisal 
 
Rytmegymnastik for piger +25 
 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Idræt om dagen (Helsæ)
Uge 38-14. ferie i uge 42 og 7
 
Træning tirsdag 10.00-11.30 i hallen
Træning torsdag 9.30-12.00 i hallen
Motion og gymnastik 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Pulserende Liv (DaPul)

Uge 38-11. kl. 19.30-20.45

19.30-20.45 i hallen   
 
Motion og gymnastik for mænd og kvinder 


 

 


Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Spinning ved Dorthe Raunsbæk (S1)
Spinning  uge 36-17 ved Dorthe Raunsbæk
 
Spinning 1. sal
kl 17-18 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Spinning ved Claus Lykke (S2)

Spinning uge 36-17 ved Claus Lykke

Spinning 1. sal
tirsdag kl. 20.00-21.00
 

 

Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Spinning ved Jeanette Lundgaar (S1)
Spinning uge 36-17 ved Jeanette Lundgaard
 
Spinning 1. sal
lørdag kl. 8.00-9.00 
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)

Spinning fri tilkøb (spfri)
For at kunne tilkøbe dette hold, skal man være tilmeldt et af de andre spinning hold.
Se hele beskrivelsen
Tilmeld/Læs mere - (1)